City'us Târgu-Mureș pierde în Banat

În ultima partidă a etapei a 18-a din Liga 1 TotalSoft la futsal, într-o reeditare a finalei de anul trecut, City'us Târgu-Mureș a întâlnit, la Timișoara, pe Informatica. Gazdele s-au impus cu 5-2 (3-1). Golurile formației City'us au fost înscrise de Bogdan Covaci, în minutul 40, prima reușită, din minutul 4, fiind un autogol al sârbului Simic. Pentru gazde au punctat Felipe (4) și Savio. În ciuda înfrângerii, băieții pregătiți de Gherman și Nicușan au avut o evoluție foarte bună, ținând cont de loturile care s-au înfruntat pe parchetul sălii din Banat. Pe de-o parte o multinațională spaniolo-sârbo-braziliană, cu un antrenor-jucător-universal, de cealaltă, tinerii struniți în teren de Covaci, Țipău sau Duque. Goluri încasate pe mici neatenții în apărare sau execuții individuale (golurile 2 și 5). Una peste alta, tinerii jucători ai formației City'us cresc de la un meci la altul și o pot face doar în fața unor astfel de adversari. Felicitări pentru implicare și pentru atitudine! Rezultate etapa a 18-a a Ligii I la futsal: CFF Clujana Cluj - CS United Galați 1-4, Dunărea 2005 Călărași - Muncitorul Reșița 6-2, Spicom Sfântu Gheorghe - C.S. KSE Târgu Secuiesc 2-4, CSM Politehnica Iași - Futsal Klub Odorheiu Secuiesc 1-11.