Înfrângere suferită de City'us, după un joc slab

În ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1 TotalSoft la futsal, City'us a fost învinsă, scor 2-5, pe teren propriu de United Galaţi, formaţie care încheie astfel pe poziţia întâi a clasamentului. Un joc slab al echipei City'us Târgu-Mureş, poate cea mai nereuşită prestaţie din acest sezon, cel puţin pe teren propriu. Deşi mureşenii au deschis scorul, prin golul lui Covaci, din minutul 4, şi am mai avut alte 2-3 ocazii importante de a înscrie, oaspeţii intră cu un avantaj de 3 goluri la pauză, după greşeli în apărarea formaţiei City'us. În partea secundă, City'us a încercat să revină pe tabelă, dar gălăţenii s-au apărat în preajma careului şi au punctat la momentul potrivit. Din păcate, înfrângerea nu a fost singura veste proastă în partida de luni. Portarul Cătinean a fost eliminat de pe teren, după primirea a două cartonaşe galbene şi va pierde astfel prima înfruntare din play-off. În urma rezultatelor înregistrate în ultima etapă, s-a stabilit şi programul primei faze a play-off-ului Ligii1 TotalSoft: United Galaţi (1) - Sepsi Sf. Gheorghe (8), Autobergamo Deva (2) - CSM Poli Iaşi (7), FK Od. Secuiesc (3) - City'us Târgu-Mureş (6), Informatica Timişoara (4) - Dunărea Călăraşi (5). Sistemul de desfăşurare este cel mai bun din 3 jocuri, cu prima partidă programată pe terenul echipei mai slab clasate. Play-off-ul Ligii 1 TotalSoft va începe după acţiunile echipei naţionale a României, turneul de calificare de la Călăraşi, din perioada 8-11 aprilie.