Final de drum pentru City'us Târgu-Mureş. Băieţii rămân cu fruntea sus!

Aventura formaţiei City'us Târgu-Mureş în sezonul actual al Ligii 1 TotalSoft la futsal s-a încheiat duminică seara la Od. Secuiesc, odată cu înfrângerea în cel de-al doilea joc al play-off-ului. 3-6 în faţa gazdelor de la FK, după un meci excelent făcut de echipa mureşeană. City'us a revenit de la 1-3 la pauză şi a pierdut în ultimele minute, unde s-a jucat pe totul sau nimic. A pierdut, dar a ieşit cu fruntea sus din competiţie. A pus probleme mari adversarei, a luptat de la egal la egal, iar diferenţa s-a făcut pe mici greşeli şi oboseala acumulată pe final de meci. Formaţia City'us merită felicitările tuturor suporterilor şi celor apropiaţi de fenomen, pentru evoluţia din acest sezon dificil, din toate punctele de vedere. Calificată în primele 16 echipe ale continentului, în Final Four-ul Cupei României şi eliminată la mare luptă în play-off-ul Ligii 1. În semifinalele Ligii 1 TotalSoft se vor întâlni Deva cu Od. Secuiesc şi Galaţi cu, mai mult ca sigur, Timişoara. Favorită la calificarea în semifinalele play-off-ului, e, fără îndoială, Informatica, învingătoare în primul joc, la Călăraşi, cu 6-0. Partida s-a disputat luni seara (după închiderea ediţiei).