Încă un meci fără goluri. ASA Tg.-Mureş - Gaz Metan Mediaş 0-0

ASA Tg.-Mureş a terminat al 3-lea meci consecutiv, cu acelaşi rezultat, 0-0. De această dată în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, în etapa a VIII-a din play-out-ul Ligii 1 Orange la fotbal. Din nou fără goluri, dar acelaşi scenariu. Ocazii pentru ambele echipe, doi portari în zi mare, dar la final, un 0-0 care nu avantajează pe nimeni, în special pe roş-albaştrii. O partidă între două formaţii care au încercat să joace cel mai bun fotbal, pe care îl pot practica, dar umbrit pe alocuri de unele decizii ale arbitrilor, care au iritat ambele părţi. Bănel Nicoliţă a avut prima şansă de a marca, în primul sfert de oră, dar şutul său a fost blocat de portar. Andrei Sin a solicitat o lovitură de la 11 metri, la o fază la care a fost blocat neregulamentar, la marginea careului, lângă linia de tuşă. Medieşenii au avut şi ei două bune ocazii de gol, lobul din finalul primei reprize trecând puţin pe lângă poarta lui Pap. Pe finalul jocului, ASA a riscat mai mult şi putea fi surprinsă de atacurile oaspeţilor. Edy Pap a fost din nou în zi mare, cu două intervenţii la limită. Victoria putea veni în ultimele minute ale meciului, la dubla ratare a jucătorilor noştri, portarul Greab blocând în ultima clipă. ASA - Gaz Metan Mediaş 0-0, iar şansele de salvare scad de la etapă la etapă. Pentru formaţia ASA au evoluat: Pap - Velayos, M. Constantin, Al. Tudose, Mendy - E. Dică (85-Dulap), Gorobsov, Ferfelea - B. Nicoliţă, Ciolacu (65 - Lemnaru), Sin (71-C. Rus). ASA rămâne pe ultimul loc al clasamentului în play-out, cu 13 puncte, la 4 puncte de Concordia Chiajna, echipă pe care o va înfrunta vineri, în deplasare, într-un meci de totul sau nimic. Alte rezultate consemnate în etapa a VIII-a din play-out-ul Ligii 1 Orange la fotbal: Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 0-0, Pandurii Tg. Jiu - FC Voluntari 1-3, ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-1.