CSM Bucureşti a venit cu bronzul de la Budapesta

CSM Bucureşti a câştigat medaliile de bronz în Liga Campionilor la handbal feminin, duminică, după ce a învins-o pe Buducnost Podgorica cu scorul de 26-20 (13-12), în finala mică a turneului Final4 jucat în Papp Laszlo Sportarena din Budapesta. După ce anul trecut a câştigat în premieră trofeul, CSM Bucureşti a obţinut acum medaliile de bronz, o performanţă meritorie pentru handbalul românesc. CSM Bucureşti, învinsă sâmbătă de Vardar Skopje cu 38-33, a dominat finala mică disputată în compania echipei Buducnost, antrenorul Dragan Adzic folosind-o pe Cristina Neagu doar în prima parte a meciului. Pentru Neagu a fost ultimul său meci la Buducnost, ea urmând să joace din vară la CSM. Finalul a fost emoţionant, cu jucătoarele de la Buducnost îmbrăţişând-o pe Neagu, aflată în lacrimi, la mijlocul terenului, în timp ce jucătoarele CSM-ului au primit medaliile de bronz de la Narcisa Lecuşanu, oficial EHF.