Mureşeanca Bernadette Szocs a câştigat Openul Braziliei la tenis de masă, atât la simplu, cât şi la dublu!

Bernadette Szocs a câştigat Openul Braziliei, competiţie de tenis de masă desfăşurată la Sao Paulo, impunându-se atât la simplu cât şi pe tabloul de dublu. La simplu, Szocs a învins-o în finală pe sportiva franceză Audrey Zarif, scor 4-0 (11-7, 11-9, 11-7, 11-7). Zarif a fost partenera de dublu a româncei la Sao Paulo. Cele două au câştigat trofeul, impunându-se în finală în faţa cuplului brazilian Gui Lin/Bruna Takahashi, scor 3-0 (13-11, 12-10, 11-8). „Sunt foarte bucuroasă. Înainte să vin aici am văzut că eram favorită principală şi îmi doream să câştig medaliile de aur, pentru a-mi justifica poziţia. Voi pleca acasă cu cele două medalii. Sunt foarte mândră de ce am reuşit ", a declarat Szocs, conform ittf.com.