ASA Tg.-Mureș - Academica Clinceni 1-1. Ambele goluri au fost marcate din penalty

Joi, pe Stadionul Trans-Sil din Târgu-Mureș s-a disputat partida dintre ASA Târgu-Mureș și FC Academica Clinceni. Meciul s-a încheiat la egalitate scor 1-1. În minutul 31, Marian Constantinescu execută o lovitura de pedeapsă în stânga, la semi-înălțime, și îl învinge pe Moga, care ghicise colțul, dar n-a putut respinge. ASA Târgu-Mureș egalează în prelungiri după un penalty incredibil făcut de Toma Niga. Cele două echipe se mențin la egalitate de puncte după această remiză care a dat start etapei a 10-a, Liga 2. Au evoluat pentru ASA: Moga - Băjan, Candrea (cpt.), P. Iacob, Mendy - Mijokovic, Kilyen - Petriș (Petra 66'), Laso (R. Iliescu 79'), D. Panait - C. Sîrbu (Bordaș 90'). Rezerve neutilizate: Negrușa - Onul, Licu, Tornyai. Antrenor: Marius Popescu. Pentru ASA, următoarea partidă va fi cea contra echipei de liga a III-a, Performanța Ighiu (jud. Alba), programată la 4 octombrie, în deplasare, în cea de-a patra fază a Cupei României la fotbal. Sâmbătă, 30 septembrie, se dispută celelalte partide ale etapei a 10-a: Sportul Snagov - UTA Arad, Pandurii Târgu Jiu - Olimpia Satu Mare, Știința Miroslava - CS Afumați, Foresta Suceava - CS Balotești, Luceafărul Oradea - AFC Hermannstadt, Ripensia Timișoara - CS Mioveni, Dacia Unirea Brăila - Metaloglobus București, FC Argeș - Chindia Târgoviște, ASU Politehnica Timișoara - Dunărea Călărași.