Mureșeanca Ioana Șulea a câștigat medalia de argint în Finlanda

Multipla campioană națională la bikini fitness Ioana Șulea (stânga-foto) a cucerit, sâmbătă, medalia de argint, în cadrul puternicului concurs internațional Ben Weider Legacy Cup&Nordic Fitness, de la Lahti, din Finlanda. Sportiva mureșeană, antrenată de Sebastian Popovici, s-a clasat pe poziția secundă în concursul de senioare, la +172cm, după rusoaica Natalia Lugovskikh. Podiumul a fost completat de britanica Phoebe Hagan. Pentru Ioana este a doua clasare pe podium în concursurile internaționale din ultima perioadă, după cea reușită la finele lunii septembrie, la „Arnold Classic Europe" de la Barcelona, unde a terminat pe trei la junioare, cucerind bronzul. Sportiva de la CS Universitar Tg.Mureș se pregătește pentru Campionatele Mondiale de Culturism și Fitness, pentru juniori și masters, programate în perioada 10-13 noiembrie, la Bistrița.