ASA Târgu-Mureș a disputat, în epilogul rundei a 12-a din Liga 2, ultimul meci din istorie!

Intrată în faliment, gruparea târgmureșeană, care în urmă cu doar doi ani a fost la un pas să câștige titlul, a încheiat la egalitate ultimul joc, scor 2-2, cu FC Hermannstadt, în epilogul rundei a 12-a din Liga a 2-a, meci disputat la Târgu-Mureș, aflându-se pe locul șase în clasament cu 19 puncte.

Au marcat pentru mureșeni Luka Mijokovic (minutul 14) și Cosmin Sîrbu (minutul 66). Pentru ASA au evoluat: Moga - Kilyen, Candrea (cpt.), P. Iacob, Mendy - Mijokovic, Laso - Licu (Petra 88'), Petriș (D. Panait 80'), C. Sîrbu - Al. Stoica (Băjan 80'). Rezerve neutilizate: Negrușa - R. Iliescu, Tornyai, Bordaș. Antrenor: Alexandru Popescu. „Ultimul meci. Ultima apariție pe gazon a formației ASA Târgu-Mureș. De acum, totul va fi ISTORIE ", se arată scris pe pagina de Facebook a echipei.Toate rezultatele înregistrate până acum în acest sezon de ASA Târgu-Mureș vor fi anulate. În 2015, ASA Târgu-Mureș a terminat pe locul 2 în clasamentul Ligii 1 și a câștigat singurul trofeu din istorie, Supercupa României.