Victorie categorică pentru CS Olimpic la Odorheiu Secuiesc

În etapa a VI-a a Campionatului Național Divizia A, tinerele handbaliste de la CS Olimpic Târgu-Mureș au reușit o frumoasă victorie în deplasare la ACS SZNKK Odorheiu Secuiesc. Cu o apărare solidă, bine organizată și cu un joc în viteză în faza de atac, Olimpic s-a distanțat până la pauză la 11 goluri diferență (9-20). În repriza a doua, jocul s-a desfășurat în aceeași notă, astfel că, toate jucătoarele înscrise în raportul de joc au avut ocazia să evolueze și să-și aducă aportul la victoria echipei Olimpic. ACS SZNKK Odorheiu Secuiesc - Olimpic Târgu-Mureș 23-32 (9-20). Alte rezultate consemnate în etapa a VI-a, Divizia A, Seria B, la handbal feminin: KSE Tg. Secuiec - SC Mureșul Târgu-Mureș 27-30, SCM Timișoara - CSU de Vest Timișoara 31-19, Național Rm. Vâlcea - CS Minaur Baia Mare 22-28, ACS Crișul Chișineu-Criș - CSU Oradea 26-26, CSU Reșița - ASC Corona 2010 Brașov 26-28. Echipa CS Olimpic ocupă locul 9 în clasament cu 7 puncte, iar în etapa a VII-a va întâlni sâmbătă, 28 octombrie 2017, pe teren propriu în Sala de Sport a Gimnaziului „Liviu Rebreanu", de la ora 17.00, echipa ACS Crișul Chișineu-Criș, care se află pe locul 10 (7 puncte) în clasamentul Diviziei A.