Belgia - România 3-2. Astăzi, returul cu Italia

Reprezentativa feminină de fotbal a pierdut la limită în fața Belgiei, scor 3-2, în cea de-a doua partidă din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial - Franța 2019. Tricolorele au egalat situația pe tabelă în cea de-a doua repriză, prin Laura Rus (min 53), însă belgiencele au înscris cu câteva minute înainte de finalul partidei. Pentru România au înscris Cosmina Dușa (min 38) și Laura Rus (min 53). Pentru naționala feminină urmează deplasarea în Italia, unde marți, 24 octombrie, se va disputa returul cu italiencele, începând cu ora 16:00, pe stadionul Teofilo Patini din Castel di Sangre, provincia L'Aquila. În prima partidă din cadrul calificărilor, România a pierdut cu 1-0 în fața Italiei, pe Cluj Arena. România face parte din Grupa 6, alături de Italia, Belgia, Portugalia și Moldova.