Sportivii târgumureșeni, pe podiumul Cupei Armura la kickbox

Trei luptători de la clubul Black Diamond Fight Tg. Mureș, pregătiți de Poczo Zoltan, au reușit să urce pe podiumul de premiere la cea de-a patra ediție a Cupei Armura la kickbox, competiție desfășurată la Tg.-Mureș. Koncz Attila a câștigat categoria 85kg, seniori, adjudecându-și titlul pus în joc, Bajko Balazs a terminat pe doi la 80 kg, categoria de vârstă 16-18 ani, iar Csepan Istvan a urcat pe cea de-a treia treaptă a podiumului de premiere la 95 kg, seniori. Competiția a fost câștigată de clubul Scorpions Iași, grupare care l-a dat pe celebrul Cătălin Moroșanu. Sportivii ieșeni, pregătiți de Mihai Constantin și Narcis Mânzat, au câștigat cele mai multe titluri individuale, fiind urmați în ierarhia finală de bistrițenii de la Profesional Fight Gym și de timișorenii de la Somo Kick-Boxing. La ediția din acest an a Cupei Armura au participat peste 230 de sportivi de la 36 de cluburi din țară. Sportivii clasați pe podium au fost recompensați cu diplome, cupe, echipament „Armura", iar cei mici au primit și rechizite Herlitz. De asemenea, toți participanții au intrat în posesia unor medalii personalizate „Armura". Competiția a fost organizată de brandul românesc de arte marțiale „Armura" și Gombos Martial Arts, în parteneriat cu Primăria Tg. Mureș, Consiliul Județean Mureș, Direcția Județeană de Tineret și Sport Mureș și firma Herlitz România.