Pe CSM București o așteaptă meciuri grele în primăvara europeană!

Cele două și-au asigurat și ele calificarea după etapa a 4-a a grupelor. În ultimul meci Gyor a câștigat la două goluri în fața lui Rostov. Și rusoaicele sunt aproape sigure de participarea în faza următoare. La pauză în Ungaria a fost 13-9 pentru Gyor, cu Pessoa în mare formă, Rostov a reușit să se apropie la un gol, cu două minute înainte de final. Oftedal a dat lovitura de grație, cu o execuție fantastică de la aproape 9 metri. S-a terminat 25-23 pentru Gyor! După patru etape, clasamentul grupei A este următorul: 1. CSM București 6 puncte, 2. Krim 6, 3. NFH 4 și 4. Vistal 0 puncte. Programul grupei A în continuare: Vistal - NFH (11 noiembrie), Krim - CSM (11 noiembrie), NFH - Krim (19 noiembrie) și CSM București - Vistal Gdynia (19 noiembrie). Primele două clasate în fiecare din cele patru grupe se vor califica în faza grupelor principale. Obiectivul campioanei României în actuala stagiune este calificarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.