Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș - Lupte - Campionatul Balcanic

În perioada 1-4.11.2017 sportivii de la secția de lupte din cadrul clubului au participat la Campionatul Balcanic pentru juniori III (sub 15 ani) organizat la Murska Sobota - Slovenia.

A fost o participare numeroasă, participând toate țările afiliate din zona Balcanilor în număr total de 12.

Cel mai bun rezultat l-a obținut Biro Krisztian care, la categoria 66 de kg, s-a clasat pe locul I, câștigând titlul de campion balcanic, după ce anul trecut s-a clasat al III-lea. La categoria 46 de kg clubul a avut doi reprezentanți, ambii urcând pe podium: Gombos Erik pe treapta a doua și Csiki Ervin pe a treia. Băieții au ocupat, totodată, locul doi pe națiuni cu echipa României.

La fete am fost reprezentați de Lircă Georgiana care la categoria 48 de kg, a ocupat locul trei, iar la competiția pe echipe locul I.

Sportivii sunt pregătiți de profesorii Fazakas Csaba, Dragoș Vlad și Gyarmati Ferenc.