Cupa Armoniei și-a desemnat câștigătorii

Ediția 2017 a Cupei Armoniei la fotbal în sală a fost câștigată, sâmbătă, de echipa Consiliului Local Tg.-Mureș, care s-a clasat pe prima poziție în clasamentul final al competiției, cu 10 puncte. Locul secund a revenit Presei Mureșene, cu 7 puncte, iar pe trei a terminat echipa Primăriei Tg.-Mureș, cu 4 puncte. Ultimele locuri au fost ocupate de formațiile Teatrului Național Tg.-Mureș și a Presei Ungare, ambele cu câte 3 puncte. Turneul, organizat de Primăria Tg.-Mureș, a fost găzduit de sala de sport a Liceului cu Program Sportiv „Szasz Adalbert" și s-a disputat după sistemul „fiecare cu fiecare". Competiția a fost precedată de un moment festiv, în cadrul căruia, în prezența a doi foști mari jucători, Gierling Gyorgy și Florea Ispir, a fost dezvelit primul panou didactic „Din istoria fotbalului târgumureșean", realizat de jurnalistul Szucher Ervin. Panoul, care cuprinde secvențe memorabile ale sportului-rege pe aceste meleaguri, va avea câte o copie în fiecare sală de sport din Tg.-Mureș, ca semn de prețuire și respect față de toți cei care au activat, de-a lungul timpului, în domeniul fotbalistic. Iată în continuare toate rezultatele ediției din acest an a Cupei Armoniei: Primăria Târgu-Mureș - Teatrul Național Târgu-Mureș 4-0, Consiliul Local Târgu-Mureș - Presa Ungară 1-1,Teatrul Național Târgu-Mureș - Presa Mureșeană 0-2, Primăria Târgu-Mureș - Presa Ungară 1-1, Consiliul Local Târgu-Mureș - Presa Mureșeană 7-2, Teatrul Național Târgu-Mureș - Presa Ungară 3-2, Primăria Târgu-Mureș - Consiliul Local Târgu-Mureș 1-2, Presa Mureșeană - Presa Ungară 1-1, Teatrul Național Târgu-Mureș - Consiliul Local Târgu-Mureș 1-2, Primăria Târgu-Mureș - Presa Mureșeană 1-2. Toate echipele au primit cupe și diplome din partea organizatorilor.