Alexandru Dedu rămâne președinte al FRH! Victorie la limită în fața Narcisei Lecușanu: 100 - 99

Alexandru Dedu va conduce și în continuare Federația Română de Handbal, după ce a câștigat alegerile organizate miercuri cu un singur vot în fața Narcisei Lecușanu! Președinte în exercițiu, Dedu a obținut 100 de voturi din totalul de 99, după al doilea tur de scrutin. În primul tur, Alexandru Dedu obținuse 99 de voturi, în timp ce Narcisa Lecușanu fusese votată de 94 de membri. Cu 6 voturi primite, Robert Licu a ieșit din cursă după primul tur și a anunțat că o va susține pe Narcisa Lecușanu în turul 2. Totuși, la votul final se pare că unul dintre cei șase membri a mers pe mâna lui Alexandru Dedu. Steluța Luca a fost aleasă vicepreședinte la handbal feminin, cu 125 de voturi, în timp ce contracandidata sa, Mariana Târcă, a strâns 72 dintre voturi. La handbal masculin a fost ales vicepreședinte Sorin Dinu (108 voturi), iar pe locul doi a venit Rudi Stănescu, cu 49 de voturi.