POPICE - Formația Electromureș Romgaz Târgu-Mureș s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor

Formația feminină de popice Electromureș Romgaz Târgu-Mureș a obținut, sâmbătă, calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce s-a impus și manșa secundă din „sferturi", în fața formației austriece BBSV Wiena. Echipa Electromureș Romgaz Târgu-Mureș a câștigat întâlnirea disputată pe teren propriu, cu 2-0. Alte rezultate consemnate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor de popice, manșa secundă: Victoria Bamberg (Germania) - Triglav Kranj (Slovenia) 2-0, Slovan Rosice (Cehia) - Šport Podbrezová (Slovacia) 2-0 și Rákoshegyi Vasutas (Ungaria) - Kegljaski Klub Celje (Slovenia) 0-2. La turneul final, care va avea loc în localitatea Bamberg (Germania), în perioada 31 martie - 1 aprilie 2018, au acces formațiile Electromureș Romgaz Târgu-Mureș, Victoria Bamberg, Slovan Rosice și Kegljaski Klub Celje.