Egalitate în derby-ul mureşean din Liga 3 la fotbal

Cea de-a doua etapă din 2018 a campionatului Ligii 3 la fotbal a fost programată să se desfăşoare tot pe durata a trei zile, vineri, sâmbătă şi duminică. În Seria a V-a, s-au duelat în etapa a 18-a, într-un derby mureşean, echipele Avântul Reghin şi CS Iernut. Partida disputată la Reghin s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Pentru Avântul Reghin a marcat Bogdan Stavilă în minutul 7, iar pentru CS Iernut a înscris Solovăstru Pop în minutul 9. Celelalte rezultate consemnate în această rundă, în Seria 5: Performanţa Ighiu - Unirea Tăşnad 2-0, CFR Cluj 2 - Sănătatea Cluj 2-2, Metalurgistul Cugir - Unirea Alba Iulia 0-0, Unirea Dej - Viitorul Ghimbav 3-0 (Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde"), Industria Galda - FC Avrig 1-0, ACS Fotbal Comuna Recea - Gaz Metan II Mediaş 2-1.