Încă o înfrângere suferită de BC Mureş

Miercuri seara, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş, echipa BC Mureş a pierdut cu 74-84, întâlnirea cu BC Timba Timişoara, partidă restantă care a contat pentru etapa a 18-a din Liga Naţională de baschet masculin. Înfrângerea mureşenilor a adus cu ea un schimb de locuri în clasament între cele două formaţii. După o repriză terminată la egalitate, timişorenii au reuşit să treacă în frunte, iar la pauza mare scorul era de 51-43 în favoarea oaspeţilor. Ultimele minute ale partidei nu au schimbat soarta meciului şi Timba a ajuns şi la un avans de 14 puncte. S-a terminat 74-84 şi BC Mureş a coborât pe locul 10 al clasamentului cu 27 de puncte. Cel mai bun marcator al echipei BC Mureş a fost jucătorul David Engi Rosenfeld cu 23 de puncte. În următorul meci, contând pentru etapa a 22-a din LNBM, echipa BC Mureş va întâlni în deplasare formaţia CS Politehnica Iaşi, vineri, 23 martie 2018, de la ora 17.00.