Györ - Vardar 27-26, după prelungiri. Maghiarele câștigă din nou Liga Campionilor!

Györ a cucerit din nou Liga Campionilor la handbal feminin, după un meci decis după pre-lungiri. A fost 27-26 pentru Györ împotriva lui Vardar, macedonencele ratând ultimul atac care ar fi putut duce partida la aruncările de la 7 metri. Interesant este că și anul trecut Györ s-a impus împotriva aceleiași echipe tot după prelungiri, scor 31-30. Groot și Amorim au fost cele mai bune jucătoare din tabăra gazdelor, cele două marcând împreună 14 din totalul celor 27 de goluri. Este pentru a patra oară când Györ câștigă Liga Campionilor la handbal feminin, după trofeele obținute în 2013, 2014 și 2017, toate cu Martin Ambros pe banca tehnică. În același timp, maghiarele au trei finale pierdute. Selecționerul naționalei României o va părăsi pe Györ pentru Rostov începând cu sezonul viitor, formație învinsă de CSM București în finala mică. Vardar rămâne fără Liga Campionilor în palmares, disputând finalele din ultimii doi ani. Din sezonul viitor, trei jucătoare din lotul lui Vardar - Andrea Lekici, Dragana Cvijici și Jovanka Radicevici - vor evolua la CSM București.