La Școala Gimnazială ,,Tudor Vladimirescu" din Târgu-Mureș, Un sfârșit de săptămână fructuos pentru elevii claselor a IV-a

La Concursul Interjudețean de Matematică „Sever Aurel Groze", organizat la Beclean, județul Bistrița-Năsăud, FLORA ANDREI a obținut o Mențiune și medalie de argint, iar COJOCNEAN DRAGOȘ, MUTH ANDREI și SOARE MAIA - Mențiuni și medalii de bronz.

La Concursul de Matematică „Petru Maior", ediția a XIV-a, organizat la Liceul Tehnologic „Petru Maior" din Reghin, elevii noștri s-au aflat în fruntea clasamentului: SOMEȘAN IOANA și STAN CRISTA au obținut 100 puncte, ANDRONE CRISTIAN - 96 puncte, CHIRTEȘ ANDREEA - 95 puncte, NICUȘAN ROXANA - 92 puncte, HALAȚIU BOGDAN, MĂRGINEAN ARIANA și OBREJA VERONA - 90 puncte, STANCIU DIANA - 90 puncte, OPREA ALEXIA și TOMA PAUL - 88 puncte, STOIAN BOGDAN - 84 puncte, PRUNĂ NICOLA - 82 puncte, iar FĂRCAȘ SORANA și MITRESCU MARIA - 80 puncte.

Echipa de mini-handbal a obținut locul II la Faza Zonală a ONSS la minihandbal mixt, în compania echipelor din județele Brașov, Cluj, Sibiu, Harghita, deși a fost prima lor participare de acest gen, în cadrul acestei competiții interșcolare!

Felicitări tuturor pentru modul în care ne-ați reprezentat școala!