Final nebun pe Arena Națională. FCSB - Hajduk Split 2-1. BIZONUL SALVEAZĂ TOT! Gol în prelungiri și FCSB e calificată

FCSB a câștigat cu 2-1 meciul cu Hajduk Split și s-a calificat în playoff-ul Europa League. Înainte de calificarea în grupele Ligii Europa, FCSB va trebui să treacă de Rapid Viena, echipa lui Andrei Ivan. Bizonul salvează tot! Harlem Gnohere a fost din nou decisiv pentru FCSB. Atacantul francez a reușit să marcheze golul calificării în minutul 90+4, asta după ce tot el o adusese pe FCSB în avantaj și în minutul 55, când a deschis scorul din penalty. Visele frumoase ale steliștilor s-au prăbușit în minutul 82, atunci când Said a scăpat de marcajul lui Planici și a restabilit egalitatea. FCSB s-a aruncat în atac, iar speranțele celor 20.000 de suporteri de pe Arena Națională s-au transformat în realitate la ultima fază. Gnohere a profitat de o ieșire greșită a portarului celor de la Hajduk și a marcat cu capul, din câțiva metri. E 2-1, iar FCSB continuă cursa pentru grupele Europa League. Va mai avea de înfruntat un singur adversar, pe Rapid Viena.