Baschetbaliștii mureșeni au obținut o nouă victorie

Echipa de baschet masculin CSM Târgu-Mureș s-a impus, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 106-95, în fața echipei CSM Focșani, într-un meci contând pentru cea de-a patra etapă a Ligii Naționale, Grupa C valorică. Față de întâlnirile precedente dintre cele două echipe, contând pentru Cupa României, în care mureșenii au câștigat la pas, cu 94-64 și 91-64, partida de vineri a fost una extrem de disputată, învingătoarea fiind stabilită abia după prelungiri. Pe sferturi a fost 24-16, 20-23, 21-29 și 24-21, iar în prelungiri, echipa CSM Târgu-Mureș s-a impus cu 17-6. Au marcat pentru CSM Târgu-Mureș: Goran Martinic (24 de puncte), Santa Szabolcs (20), Alin Borșa (19), Ernest Kalve (16), Vladislav Solopa (11), Engi David (9) și Bölöni Tamás (6). În etapa a 5-a, echipa CSM Târgu-Mureș va juca în deplasare în compania formației ACS Târgu-Jiu, la data de 4 noiembrie 2018.