Ferencváros - CSM București 28-34. Revenire senzațională pentru campioana României, care e lider în grupă

CSM București a obținut cea de-a treia victorie în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin. Româncele s-au impus pe terenul lui Ferencváros, scor 34-28, și au urcat pe primul loc. CSM București s-a temut degeaba de returul cu Ferencváros.

S-a impus și la Budapesta și a preluat șefia Grupei D a Ligii Campionilor, după cea mai convingătoare prestație din acest sezon. În fața unui public numeros, jucătoarele maghiare au început mai bine și au condus cu 5-1 în debutul partidei. CSM a preluat conducerea la jumătatea reprizei și a intrat la cabine cu un avans de șapte goluri. Recitalul ofensiv al campioanei României a continuat și după pauză. Cristina Neagu a încheiat partida cu nouă goluri marcate, iar CSM a obținut a treia victorie în grupă. S-a încheiat cu 34-28 pentru românce, care sunt virtual calificate în grupele principale. În ultimul meci, pe teren propriu, vor întâlni Bietigheim, duminica viitoare, de la 17.15.