BASCHETBALISTELE DE LA CSM TG.-MUREȘ S-AU IMPUS LA TG. SECUIESC

Formația feminină de baschet CSM Tg.-Mureș s-a impus, duminică seara, în deplasare, cu scorul 75-73, după prelungiri, în fața formației KSE Tg. Secuiesc, într-un meci din cea de-a 10-a etapă a Ligii Naționale, grupa B valorică. La finalul celor patru sferturi regulamentare de joc, scorul a fost egal, 67-67 (12-14, 22-19, 14-16, 19-18). Mihaela Maxim (23 puncte), Bianca Voica (14), Antonia Radu (13), Cristina Badi (11), Diana Kleeman (8), Alexandra Bobar (4) și Georgiana Plavitu (2) au fost marcatoarele echipei mureșene. De la gazde s-au remarcat Kayla Mobley (37) și Helga Csurulya (16). În urma acestei victorii, CSM  Tg.-Mureș a acumulat 15 puncte și a urcat pe locul secund în clasament. Lider este Phoenix Știința Constanța, cu 16 puncte.