ÎN TOPUL CELOR MAI BUNI SPORTIVE AI FR CULTURISM ŞI FITNESS SE AFLĂ ŞI IOANA CRIŞAN DE LA CS ENERGY FIT TÂRGU-MUREŞ

Sportiva de la CS Energy Fit Târgu-Mureş ocupă locul al 5-lea în clasamentul celor mai buni sportivi seniori ai anului 2018, întocmit de Federaţia Română de Culturism şi Fitness. Ioana Crişan, care concurează la secţiunea bikini fitness, a cucerit în acest an o medalie de aur la Cupa Mondială din luna noiembrie, de la Cluj-Napoca, o medalie de argint şi una de bronz, la concursurile din cadrul circuitului “Diamond Cup” din Suedia, respectiv Serbia, iar pe plan intern şi-a adjudecat două titluri de campioană naţională, trofeul Cupei Federaţiei şi a ocupat locul I la Pro Nutrition Grand Prix de la Dej. Ioana Crişan a încheiat anul 2018 pe locul 8 în clasamentul mondial la bikini fitness, anunţat de IFBB. Sportiva este antrenată de Sebastian Popovici, cel care o pregăteşte şi pe Ioana Şulea, campioană mondială şi europeană de juniori. Aceasta din urmă a decis să facă pasul spre profesionism şi concurează, din acest an, doar la competiţiile organizate sub egida IFBB Pro.