ȘANSE MINIME DE CALIFICARE PENTRU SCM CRAIOVA, ÎN SFERTURILE CUPEI EHF

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a remizat, duminică, în deplasare, cu formația daneză Nykobing Falster Handbold, scor 20-20 (9-8), în penultima partidă din grupa D a competiției. SCM Craiova este deținătoarea trofeului. SCM Craiova a ratat șansa de urca pe loc de calificare în sferturile Cupei EHF. A fost condusă de daneze la un gol, la pauză, iar la final s-a terminat egal, 1-1. În cealaltă partidă a etapei, Amara Bera Bera - Podravka, scor 32-26. După cinci etape, Podravka este lider, cu 8 puncte, urmată în clasament de Nykobing - 5, Amara Bera Bera - 4 și SCM Craiova - 3 puncte. În ultimul meci din grupă, SCM Craiova va juca pe teren propriu, în 10 februarie, cu Amara Bera Bera. Primele două clasate în fiecare din cele patru grupe se vor califica în faza sferturilor de finală a Cupei EHF.