BÖLÖNI CONTINUĂ SĂ FACĂ MIRACOLE ÎN BELGIA. DUPĂ GENK A BĂTUT-O ȘI PE ANDERLECHT!

În etapa a treia din playoff-ul primei ligi belgiene, Antwerp a câștigat pe terenul lui Anderlecht, scor 2-1. Ladislau Bölöni continuă să impresioneze în Belgia. Tehnicianul român a bifat o nouă victorie de prestigiu în playoff. După ce etapa trecută a câștigat acasă cu Genk, Antwerp s-a impus acum pe terenul lui Anderlecht, scor 2-1. Formația sa are cu 5 puncte mai mult decât Anderlecht și ocupă locul 4 în prima ligă belgiană (faza playoff-ului). În meciul de pe Constant Vanden Stock, Anderlecht a marcat prima, prin Gerkens, în minutul 33. Cinci minute mai târziu, Lamkel Ze a restabilit egalitatea după o combinație cu Mbokani. Același Mbokani a marcat, cu cinci minute înainte de final, golul victoriei. Etapa viitoare, Antwerp are meci tot în deplasare, la Gent, cu formația de pe ultimul loc din playoff.