S-AU STABILIT SEMIFINALELE LIGII CAMPIONILOR. CU CINE AR FI JUCAT CSM DACĂ TRECEA DE METZ

Marți, 16 aprilie, a avut loc tragerea la sorți a meciurilor din semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin. Final Four-ul celei mai tari competiții din handbalul de club feminin va avea loc în perioada 11-12 mai, la Budapesta. Metz Handball - Rostov Don și Vipers - Gyor ETO sunt cele două semifinale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. După 3 ani, cu prezențe în careul de ași, CSM București a ratat calificarea în Final Four-ul de la Budapesta. Tigroaicele au fost învinse de Metz, în ambele meciuri din sferturi. Franțuzoaicele s-au impus la București cu 31-26 și au câștigat și returul, 23-22. În ultimele două sezoane, CSM București a terminat pe locul 3 în Liga Campionilor. În finala mică din 2018, tigroaicele au câștigat chiar în fața lui Rostov, echipă pe care ar fi întâlnit-o dacă o eliminau pe Metz în sferturi. Actuala deținătoare a Ligii Campionilor este Gyor ETO. Maghiarele au câștigat titlul, după o finală cu Varda.