CFR CLUJ - ASTANA 3-1. REMONTADA Á LA CLUJ! HATTRICK-UL DE SENZAȚIE AL LUI OMRANI O DUCE PE CAMPIOANA ROMÂNIEI ÎN TURUL DOI AL UCL CFR CLUJ - ASTANA 3-1. REMONTADA Á LA CLUJ!

CFR Cluj a câștigat returul cu Astana, 3-1, și s-a calificat în turul doi UEFA Champions League, acolo unde va juca cu Maccabi Tel Aviv. Învinși cu 1-0 în Kazahstan, elevii lui Dan Petrescu s-au văzut conduși încă din minutul 4. Murtazayev a marcat cu o execuție de generic. A fost semnalul care le-a dat trezirea clujenilor. Rondon putea restabili imediat egalitatea, dar bara i-a salvat pe kazaci. Nu a mai durat însă mult și Omrani a restabilit egalitatea. Francezul a ieșit din nou la rampă un sfert de oră mai târziu. Șutul său a fost deviat de Postnikov în proprie poartă, iar CFR a intrat în avantaj la cabine. După pauză, CFR-ul a renunțat de tot la pragmatism și s-a aruncat în atac. Djokovic și Vinicius s-au întrecut în ratări la poarta lui Eric. Salvarea a venit de la același Omrani. Francezul a marcat cu calcâiul și a pus pe tabelă scorul de care CFR avea nevoie pentru calificare. Cel mai greu moment la poarta lui Arlauskis a salvat incredibil la ocazia lui Janga, iar CFR - Astana s-a terminat 3-1.