DAN PETRESCU, SUPĂRAT DUPĂ 1-1 CU CELTIC: “REZULTATUL E NEDREPT”

CFR Cluj a remizat cu Celtic, scor 1-1, în prima manșă din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. La finalul partidei, Dan Petrescu s-a arătat dezamăgit de rezultat, considerând că echipa sa a fost lipsită de șansă, la numeroasele ocazii avute de elevii săi. Dan Petrescu speră ca ardelenii să aibă mai mult noroc la retur, dar și o bună organizare, așa cum s-a întâmplat la duelul de azi. Antrenorul a spus că argentinianul Culio, absent în tur, are șanse mici să evolueze la Glasgow. “După ce i-am studiat pe Celtic foarte bine, știam că sunt neînvinși de foarte mult timp. Rezultatul e nedrept, însă. Ne-a lipsit norocul, azi. Burcă a ratat o ocazie incredibilă, Omrani la fel, chiar și Țucudean. Ei au jucători care vor ajunge la echipe foarte mari din Anglia. Sunt tineri, dar valoroși. Golul primit de noi a fost precedat de două faulturi clare. Noi ne-am oprit, credeam că a fluierat arbitrul. Sută la sută vor ataca la retur din minutul 1 până în minutul 90. Acesta e stitlul lor. Joacă în viteză. Am făcut un meci mare, dar nu știu dacă vom mai putea repeta această performanță. Avem nevoie de noroc, organizare și să o băgăm în poartă la orice ocazie. Trebuie să avem noroc, așa cum aveam când eram la Urziceni. Sunt șanse mici să revină Culio la retur”, a spus Dan Petrescu.