SURPRIZĂ LA ORADEA, ÎN DIVIZIA A FEMININE LA HANDBAL

Runda inaugurală a primului retur din seria D a eșalonului secund feminin la handbal a consemnat o surpriză, înregistrată în partida de la Oradea, acolo unde CSU din localitate a învins-o pe CSM Târgu-Mureș. După ce mureșencele au condus în primele 8 minute, o serie de 5 goluri le-a adus pe gazde în avantaj, diferența crescând până la 5 goluri la pauză. În minutul secund, gazdele au avut și 9 goluri avans, obținând o victorie care le apropie la un punct de gruparea mureșeană. În aceste condiții, Crișul Chișineu-Criș s-a desprins în fruntea seriei, după ce s-a impus fără probleme în deplasarea de la Timișoara. În cel de-al treilea meci al etapei, Reșița a învins pe teren propriu ultima clasată, Marta Baia Mare. Rezultate: CSU Oradea - CSM Târgu-Mureș 33-28, CSU Vest Timișoara - Crișul Chișineu Criș 24-31 și CSM Reșița - Marta Baia Mare 29-24. Pentru CSM Târgu-Mureș au evoluat jucătoarele: Ugran, Stan - Bărăbaș 9, Darie 4, Moldovan 4, Munteanu 3, Lăcătuș 3, Ola 2, Bucin 2, Ghemeș 2, Coșarcă.