AVÂNTUL REGHIN REMIZEAZĂ ACASĂ

Echipa Avântul Reghin a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, în cea de-a zecea etapă, Liga 3 la fotbal, disputată împotriva celor de la Sticla Arieșul Turda. Gazdele au deschis scorul în minutul 63 prin Alin Bujor, iar în minutul 86, oaspeții au egalat prin Florin Cordoș. În celelalte partide ale rundei s-au înregistrat următoarele rezultate: Unirea Dej - AFK Odorheiu Secuiesc 1-0, Sănătatea Cluj-Napoca - Luceafărul Oradea 2-2, Viitorul Șelimbăr - Metalurgistul Cugir 2-2, CSC Sânmărtin - CFR Cluj II 2-0, Unirea 1924 - Industria Galda 2-0, SCM Zalău - Minaur Baia Mare 0-1, Unu Fotbal Club Bistrița - Fotbal Comuna Recea 1-0. În urma acestor rezultate, Luceafărul Oradea este liderul în Seria 5 cu 22 puncte acumulate, fiind urmat de Fotbal Club Comuna Recea pe locul second cu 21 puncte, iar pe poziția a treia de CSC Sânmărtin cu 19 puncte. Mureșenii de la Avântul Reghin ocupă cu 12 puncte locul al 11-lea, primul deasupra zonei fierbinți a retrogradării, la egalitate de puncte cu Unirea 1924 și CFR Cluj 2.