BC SIRIUS-MUREȘUL RATEAZĂ CALIFICAREA ÎN SFERTURILE DE FINALĂ DIN CUPA ROMÂNIEI

Formația BC Sirius-Mureșul s-a impus, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 56-49 (18-16, 6-12, 21-16, 11-5), în fața Agronomiei București, în manșa secundă a primului tur al Cupei României la baschet feminin. În ciuda acestei victorii, BC Sirius ratează calificarea în sferturile de finală, întrucât în partida tur, de la București, a pierdut la o diferență de 15 puncte (45-60). În sferturile de finală, CS Agronomia va avea ca adversară pe CSM Alexandria. Celelalte trei confruntări din sferturi sunt: CSM Satu Mare - Sepsi Sf. Gheorghe, Universitatea Cluj - KSE Tg. Secuiesc, Olimpia CSU Brașov - FCC Baschet Arad. Partidele tur vor avea loc la 11 decembrie, iar cele din manșa secundă sunt programate la 15 ianuarie 2020.