TIR CU ARCUL: REZULTATE MEDII, PREGĂTIRE BUNĂ... PENTRU SPORTIVII DE LA CSM TG. MUREȘ

Doi dintre sportivii de la CSM Tg. Mureș au participat ca membri ai delegației României la prima etapă a Cupei Europene de Tineret, care s-a desfășurat în București. .La categoria U18, Móréh Tamás s-a clasat pe locul 9 atât la simplu, cât și la dublu mixt, iar cu echipa s-au calificat în top 8, dar s-au clasat pe locul 8 în clasamentul final. Móréh Tamás a terminat pe locul opt din 45 de concurenți în calificările individuale, cu o performanță de 659 de puncte, ceea ce este un rezultat mediu pentru el. Tamás s-a calificat în faza eliminatorie, unde în primul tur nu a avut adversar, apoi a învins cu ușurință un sportiv bulgar, după care, pentru a ajunge în optimi ar fi trebuit să învingă un sportiv din Israel. Din păcate, sportivul de la CSM a pierdut cu 6-4 și în cele din urmă s-a clasat pe locul 9. În proba pe echipe, România, cu Tamás în formație, a fost învinsă de către Franța în sferturile de finală și s-a clasat pe locul opt. La dublu mixt, alături de Diana Hoca a pierdut tot în optimi și s-a clasat pe locul 9. La U21, Fecioru Ilinca nu s-a descurcat prea bine, terminând calificările pe locul 32, cu 533 de puncte, după care, în primul tur al fazei eliminatorii a suferit o înfrângere la limită în fața unei sportive din Elveția.