UNIREA UNGHENI S-A IMPUS LA OCNA MUREȘ

În cadrul celei de-a 8-a etape a Ligii a III-a de fotbal, seria a 9-a, Unirea Ungheni a învins, sâmbătă, în deplasare, pe Ocna Mureș cu 2-1, bifând a 5-a victorie din actuala stagiune. Golurile mureșenilor au fost marcate de Vasile Petra, în minutul 70 și David Ciubancan, în minutul 78.

ACS MSE Tg. Mureș a terminat, tot sâmbătă, la egalitate, scor 1-1, cu CS Universitatea Alba Iulia, iar Avântul Reghin a pierdut, vineri, pe teren propriu, în fața celeilalte echipe albaiuliene din serie, CSM Unirea. În clasament conduce Corvinul Hunedoara cu 24 puncte (8 victorii din tot atâtea meciuri) și care, sâmbătă, s-a impus la Cluj în fața Academiei Viitorul cu 1-0. Unirea Ungheni se clasează pe poziția secundă, la egalitate de puncte, 15, cu Metalurgistul Cugir, aflată pe trei. Avântul Reghin ocupă locul IV cu 13 puncte, iar ACS MSE Tg. Mureș se află pe cea de-a 9-a poziție, penultima, cu doar 6 puncte.