Handbaliști de la LPS Tg. Mureș, convocați la lotul național

Patru handbaliști de la Liceul cu Program Sportiv “Szasz Adalbert” din Tg. Mureș se numără printre jucătorii convocați la naționala de juniori a României în vederea stagiului de pregătire de la Satu Mare și a turneului internațional de la Matrahaza, din Ungaria, ce au loc în perioada 4-12 martie. Este vorba despre portarul Cătălin Haidu, centrul Alexandru Ilisei Pușcaș, extrema stângă Eduard Cojocaru și extrema dreaptă Bogdan Holircă. Naționala masculină de juniori a României este antrenată de târgumureșeanca Alina Muntean.

Sorin Crăciun

Lasă un răspuns