Al treilea transplant de cord din acest an realizat în Târgu Mureș

Ieri, la ora 16.00, la Institutul de Urgență pentru Boli Cardiovasculare și Transplant (IUBCvT) Târgu Mureș, o echipă de medici, condusă de prof. dr. Horațiu Suciu, a început efectuarea unei operații de transplant de cord, a treia din acest an. La ora închiderii ediției, procedura de transplant se afla încă în desfășurare. Vom reveni cu amănunte în ediția noastră de mâine.

Lasă un răspuns