Titluri de campioni pentru mureșeni la cross duatlon

La Platoul Cornești din Tg.Mureș, vineri, au avut loc întrecerile Campionatului Național de Cross Duatlon. La categoria Elite, tittlul de campion național a fost câștigat de târgumureșeanul Kovacs Szabolcs, care a fost cronometrat cu timpul de 1 oră, 51 minute și 3 secunde. Pe locul secund s-a clasat clujeanul Kanizsay Levente, iar pe trei a terminat Szigyarto Laszlo, din Tg. Secuiesc, care a câștigat și grupa de vârstă 45-49 ani de la Age Group (amatori). La Elite fete, prima care a trecut linia de sosire a fost târgumureșeanca Tuzson Agnes, care a devenit astfel campioană națională. La juniori, victoria a revenit sportivului Kis Robert, din Cornești, la cadeți cel mai bun a fost Adrian Radu Zdrehus, din Oradea, iar harghiteanul Robert Tămîrjan și-a trecut în cont un nou titlu de campion la para-cross duatlon.