Luptătorii mureșeni, medaliați la Naționale și Cupa României

Localitatea Constanța a găzduit, la finele săptămânii trecute, întrecerile Cupei României și a Ligii pe Echipe la lupte, competiții rezervate sportivilor cu vârsta sub 20 de ani. Printre cei prezenți s-au numărat și luptători de la patru cluburi târgumureșene, care au reușit să cucerească mai multe medalii. De la Clubul Sportiv Școlar Tg. Mureș

s-au remarcat Georgiana Lircă (sportivă legitimată și la CSM Tg. Mureș), care a obținut medalia de aur la categoria 57 kg, Keresztesi Attila (medaliat cu argint), precum și Andrei Negura, respectiv Tănase Mark, ambii medaliați cu bronz. De asemenea, CSS Tg. Mureș, care a făcut echipă comună cu CSS Odorheiu Secuiesc, a ocupat locul I la Campionatul Național. De la CS Mureșul Tg. Mureș, Bojthe Benjamin a câștigat trofeul Cupei României la categoria 61 kg, iar de la ACS BSG Tg. Mureș au urcat pe podium Marius Retco (aur) și Andrei Flocea (argint).