Cicliștii de la CSU Tg. Mureș, campioni naționali la mountainbike

Iana Alesia Balteș și Elias George Hozat, legitimați la Clubul Sportiv Universitar Tg. Mureș, au cucerit, vineri, la Păltiniș, titlurile de campioni naționali la mountainbike XCC. Iana Balteș a câștigat proba de Cross-Country Short Track, categoria cadeți, iar Elias George s-a impus la juniori. Miercuri, în probele de XCO, Iana Alesia a obținut tot medalia de aur, iar Elias Hozat a luat argintul. Răzvan Grec, un alt ciclist de CSU Tg. Mureș, a cucerit bronzul la XCO, categoria tineret (Under 23).

Sorin Crăciun

Lasă un răspuns