Iana Alesia Balteș și Elias George Hozat, legitimați la Clubul Sportiv Universitar Tg. Mureș, au cucerit, vineri, la Păltiniș, titlurile de campioni naționali la mountainbike XCC. Iana Balteș a câștigat proba de Cross-Country Short Track, categoria cadeți, iar Elias George s-a impus la juniori. Miercuri, în probele de XCO, Iana Alesia a obținut tot medalia de aur, iar Elias Hozat a luat argintul. Răzvan Grec, un alt ciclist de CSU Tg. Mureș, a cucerit bronzul la XCO, categoria tineret (Under 23).
Sorin Crăciun

