Arcașii de la CSM Tg. Mureș, medaliați cu aur și argint la Cupa României Field 2024

Arcașii de la CSM Tg.Mureș, Salcă Codrin, Sándor Kacsó și Răchită Șerban, au câștigat medalii la Cupa României Field 2024. Competiția a fost organizată de către Federația Română de Tir cu Arcul, la Predeal, Brașov. Codrin a câștigat medalia de aur la categoria Compound Masculin U21. Șerban a câștigat medalia de aur și Sándor cea de argint la categoria Compound Masculin Seniori. În urma departajării, la echipe, trofeul a fost câștigat de CSM Iași 2020, care l-a preluat de la o specialistă în materie – SCM Deva (câștigătoarea CR în 2023) -, fiind urmat în clasamentul cluburilor de CSM Târgu Mureș și CSS Unirea Iași. La ediția din acest an au participat CSM Iași 2020, CS “Crișul” Chișineu-Criș, CSS Unirea Iași, ACS MGM Archery, CSM Târgu Mureș, SCM Deva, ACS Aktiv București, CSM Iași, CS Crown City Brașov, ACS Szirtisas Harghita. A fost o competiție care a testat abilitățile și echipamentul sportivilor, și a fost un test de pregătire foarte bun premergător Campionatului Național de Field, care se va desfășura în aceeași locație, peste aproximativ două săptămâni. (Sursa foto: CSM Tg. Mureș)

Lasă un răspuns