Petiţie: Târgu Mureş, oraş universitar!

„Cerem Primăriei Târgu Mureș să recunoască oficial orașul ca „oraș universitar”, datorită impactului universităților, în special al Universității de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie „George Emil Palade”.

Această recunoaștere ar atrage studenți, investiții și ar sprijini dezvoltarea educațională și culturală a orașului.

Semnând petiția, susțineți acest demers și implementarea unor măsuri concrete, precum inscripționarea statutului la intrările în oraș”, transmite Liga Studenţilor Târgu Mureş

https://chng.it/kyGCtKMfHM