Luptătorul Kelemen Mark, de la CSS Târgu Mureș, medaliat cu aur la Turneul Internațional U17 de la Budapesta!

Recent, la Budapesta, Ungaria, s-a desfășurat Turneul Internațional U17 la lupte libere. Sportivul Kelemen Mark, legitimat la Clubul Sportiv Școlar Târgu Mureș, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, cucerind medalia de aur la categoria 60 kg!

Alături de el, Man Yanis a reprezentat cu onoare clubul târgumureșean, într-o competiție de înalt nivel, ce a constituit un test valoros înaintea Campionatului Național U17.

(Sursa foto: CSS Târgu Mureș)
Sorin Crăciun