Pe o suprafaţă de 50.000 mp (cât 10 terenuri de fotbal), te întâmpinăm cu peste 10 decoruri de poveste pentru fotografii, standuri cu produse pe bază de lavandă, mâncare tradiţională, cafea cu lavandă, ciocolată, siropuri, îngheţată şi multe alte bunătăţi – toate direct de la producători locali.

Fiecare participant cu vârsta de peste 12 ani este rugat să achiziţioneze un buchet de lavandă (direct de la producător), în valoare de 20 lei, la punctul de intrare de lângă lanul cu lavandă.

Ce poţi experimenta la festival?

Decoruri uimitoare pentru fotografii, ca în Provence!

Standuri cu produse naturale: lavandă în toate formele, mâncare tradiţională, băuturi răcoritoare, kurtos, langoşi, îngheţată, cafea cu lavandă, vată de zahăr, ciocolată de casă… şi lista continuă!

Plimbări cu bicicleta pe lângă lanul de lavandă.

Picnic cu familia pe o pajişte verde, lângă lan.

Acces la decorurile foto, fără taxă suplimentară – ai nevoie doar de un telefon mobil, voie bună şi un strop de creativitate. Restul vine de la natură!

Şedinţe foto profesionale (în weekenduri) cu fotografii noştri. Pozele vor putea fi descărcate după câteva zile de pe un link personalizat. Tipuri de şedinţe: familie, fashion, cuplu, logodnă, „save the date”, „trash the dress” etc. Cost: 300 lei.

Tarife:

Cort: 25 lei/noapte

Rulotă: 50 lei/noapte

Buchet lavandă/persoană: 20 lei

Parcarea, apa potabilă şi toaletele ecologice sunt incluse.

Adresa: Mădăraş jud. Mureş

Data: 21 iunie – 13 iulie 2025

Ora: 9.00 – 21.00