În perioada 21–22 iunie 2025, a avut loc la București Campionatul Național de Seniori, U23, U20, U18, U16 – Etapa a II-a, organizat în paralel cu Campionatul Național Școlar – Finala U18.
Atleții Liceului cu Program Sportiv „Szász Adalbert” au avut evoluții remarcabile, confirmând forma excelentă de pregătire și spiritul competitiv. Sportivii noștri au obținut 11 clasări pe podium, după cum urmează: 2 medalii de aur, 8 medalii de argint, 1 medalie de bronz,
numeroase recorduri personale.
Acest concurs a reprezentat o etapă importantă de verificare înaintea Finalelor Naționale, ce vor avea loc în curând.
Atleții au fost pregătiți cu profesionalism și dedicare de către profesorii: Buhlea George, Barta-Gombár Mónika și Balló Enikő-Erzsébet.
Felicitări tuturor pentru performanțele obținute și mult succes la finalele naționale!
(Sursa foto: Ballo Eniko)
Sorin Crăciun

