Medalie de argint pentru atletul târgumureșean Szilárd Samuel Jakab la Campionatele Balcanice U20!

Atletul Szilárd Samuel Jakab, legitimat la CSM Târgu Mureș, a obținut o performanță remarcabilă la Campionatele Balcanice de atletism U20, desfășurate la Craiova. Sportivul mureșean a contribuit la cucerirea medaliei de argint de către ștafeta de 4×100 metri a României.

Competiția a reunit tineri atleți din întreaga regiune balcanică, iar România s-a evidențiat printr-un palmares impresionant: 15 medalii (3 de aur, 9 de argint și 3 de bronz). Țara noastră s-a clasat pe primul loc în clasamentul pe puncte al națiunilor și pe locul al patrulea în ierarhia pe medalii.

Rezultatul obținut de Szilárd Samuel Jakab confirmă forma bună a atletului târgumureșean și contribuie la prestigiul clubului CSM Târgu Mureș în competițiile internaționale.

(Sursa foto: csmtgm)
Sorin Crăciun