Primarul comunei Sângeorgiu de Mureș, Sófalvi Szabolcs, face un apel de solidaritate. În urma unui incendiu devastator în data de 29 iulie, o familie și-a pierdut toată agoniseala de-o viață.
„Să sprijinim sângeorzenii care au suferit în urma incendiului din data de 29 iulie 2025! Pagubele au fost imense!
Iată locațiile unde vom amplasa începând de mâine cutii pentru donații:
– sediul Primăriei (strada Petki Dávid nr. 130)
În centrul comunei în magazinele:
Palas, Petry, Timko, Kovacs, Szombat (strada Márton Áron) și magazinul Non-stop.
Sperăm că, și de această dată, sângeorzenii vor da dovadă de solidaritate și vom putea ajuta aceste persoane să aibă din nou CĂMIN! ” a transmis primarul comunei.


