Târgu Mureșul a găzduit recent o nouă etapă a Campionatului Național U16 la polo pe apă, competiție în care H2O Team Târgu Mureș a reușit evoluții remarcabile, confirmând progresul constant al tinerilor sportivi.
Sub îndrumarea antrenorilor Păltineanu Răzvan și Ispir Cristian, echipa mureșeană a dat dovadă de determinare, spirit de echipă și ambiție, obținând rezultate foarte bune în confruntările cu unele dintre cele mai puternice formații din țară.
Rezultatele H2O Team Târgu Mureș:
- Amefa Arad 13 – 8 H2O Team
- H2O Team 17 – 3 Viitorul Cluj
- H2O Team 9 – 8 CSM Corona Brașov
- H2O Team 9 – 8 Unirea Alba Iulia
- H2O Team 11 – 3 Marco Polo
- Crișul Oradea 14 – 10 H2O Mureș
Cu patru victorii din șase meciuri, echipa mureșeană a demonstrat că este o forță în ascensiune la nivel național, punând bazele unei generații promițătoare pentru viitorul polo-ului din Târgu Mureș.
„Rezultatele arată că munca și unitatea aduc performanță. Suntem mândri de băieți și de modul în care au reprezentat clubul și orașul nostru”, au transmis antrenorii la finalul turneului.
(Sursa foto: Andreas Kellerer)
Sorin Crăciun

