Ministerul Sănătăţii: monitorizare zilnică, intervenţie timpurie şi soluţii pentru a evita lipsa medicamentelor

Dr. Diana Pop Într-un context internaţional marcat de instabilitate în Orientul Mijlociu şi de presiuni crescute asupra economiei globale, Ministerul Sănătăţii a decis constituirea unui grup interinstituţional dedicat monitorizării şi controlului disponibilităţii medicamentelor în România. Autorităţile subliniază că, în acest moment, nu există o criză de medicamente, însă consideră esenţială o abordare preventivă. „Nu vorbim … Continuă lectura Ministerul Sănătăţii: monitorizare zilnică, intervenţie timpurie şi soluţii pentru a evita lipsa medicamentelor